Ratownicy WOPR uratowali czteroosobową rodzinę. Łódź, którą płynęło dwoje dorosłych i dwoje dzieci wywróciła się.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem w sobotę. Dyspozytor w Bazie Ratownictwa Wodnego nad Jeziorem Żywieckim przyjął zgłoszenie dotyczące wywróconej łodzi żaglowej typu Omega. Łodzią płynęła czteroosobowa rodzina. Cała sytuacja miała miejsce w okolicach Wilczego Jaru, wąwozu schodzącego do Jeziora Żywieckiego nieopodal Oczkowa.

Na miejsce łodzią typu Mariusz 650 wyruszyła trójka ratowników. W akcji brały również udział zastępy z PSP Żywiec i OSP Międzybrodzie Żywieckie. Całą rodzina bezpiecznie trafiła do miejsca, z którego wypłynęła – klubu żeglarskiego w Zarzeczu.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas odpoczynku nad wodą. Wczorajszą zmianę pogody można było zauważyć ze znacznym wyprzedzeniem. Mniej doświadczonym żeglarzom zalecamy refowanie żagli i udanie się do portu – apelują ratownicy Beskidzkiego WOPR.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem