Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Potrzebę otwarcia posterunku policji w Wilkowicach mieszkańcy sygnalizowali podczas licznych konsultacji i debat. Jego budowa rozpoczęła się w 2017 roku, a teraz do budynku wprowadzili się policjanci. Inwestycja pochłonęła prawie 1,5 mln zł.

Obiekt zlokalizowany jest w centrum miejscowości przy ul. Parkowej 2, w pobliżu Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz węzła drogi ekspresowej S1. - Jego położenie pozwoli na wygodny dojazd, a lokalizacja w sąsiedztwie urzędu i ośrodka pomocy społecznej pozwoli policjantom lepiej współpracować z administracją gminy. Dla mieszkańców będzie to istotne ułatwienie w dostępie do policji, gdyż wcześniej musieli dojeżdżać do komisariatu w Szczyrku - przekonuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej.

W posterunku służy siedmiu policjantów - dwóch dzielnicowych, czteroosobowa drużyna patrolowa i kierownik. Mundurowi są do dyspozycji mieszkańców przez siedem dni w tygodniu. Ciągłość służby uzupełniana jest przez komisariat w Szczyrku, który zapewnia także obsługę zespołu kryminalnego dla gminy Wilkowice.

Jak przypomina policja, na terenie gminy Wilkowice funkcjonował już komisariat, który został zlikwidowany w  1998 roku. Uroczyste otwarcie nowego posterunku zaplanowano na 13 czerwca.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.