Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło we wtorek popołudniu w Ciścu na ul. Trakt Cesarski. Około 15.30 pełniący tam służbę policjanci z Węgierskiej Górki zauważyli jadącego forda fiestę, którego kierowca wzbudził ich podejrzenia. Dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował ich i pojechał dalej.

Policjanci rozpoczęli pościg. Uciekinier, jadąc wąskimi uliczkami z dużą prędkością, łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego, jazdę kontynuował przez około 6 kilometrów. Został zatrzymany przez policjantów w Milówce na ul. Dworcowej. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Dodatkowo odpowie za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.