Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza w sobotę do Galerii Sfera. - Mamy dla was ponad 1,5 tysiąca zabawek, gier, pluszaków, puzzli, maskotek. Ceny zaczynają się od złotówki - zachęcają do udziału ekolodzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kiermasz odbędzie się w godzinach od 9 do 21.

- Pierwsza edycja akcji byłą dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się także ogromnego zaangażowania wolontariuszy, uczestników kiermaszu charytatywnego i samego efektu w postaci 5,7 tys. zł, kwota zasiliła bielską fundacje Mysikrólik– wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes  Fundacji Ekologicznej Arka.

W czasie drugiej edycji akcji wsparcie trafi do Stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna.

Akcja to część programu edukacyjnego „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym ekolodzy zachęcają do odpowiedzialnego podejścia do odpadów. Przekonują, że wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej.  Ważnym elementem akcji jest jej część edukacyjna. Do każdego pluszaka będzie dołączona metka. Oprócz edukacji ekologicznej w zakresie odpadów, organizatorzy będą edukować uczestników, dzięki współpracy z Kotełkową Drużyną, o problemach związanych z ochroną zwierząt.

Pluszaki  i inne zabawki zostały  wyczyszczone przez kilkunastu wolontariuszy, często wyprane zostały w ekologicznym proszku z dodatkiem ekologicznych olejków. Potem zostały wysuszone na  słońcu, wyczesane. - Zainteresowanie akcją jest ogromne, a wybór zabawek jeszcze większy. Liczymy na wasz udział - zapraszają ekolodzy.

Partnerami akcji są: Urząd Miasta Bielska-Białej oraz Galeria Sfera.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem