Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wprowadzenie zmian związane jest ze zwężeniem jezdni w centrum Wapienicy, co jest efektem budowy mostu na Potoku Wapienickim. Jak informuje spółka Eurovia, ruch na tym odcinku będzie się odbywał wahadłowo i będzie sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

- Bardzo prosimy wszystkich kierowców o zwracanie uwagi na komunikaty i z góry dziękujemy za wyrozumiałość - proszą drogowcy.

Od czwartku w centrum Wapienicy obowiązuje także tymczasowa organizacja w ruchu pieszym. Na odcinku od zaprojektowanego przejścia tymczasowego przy pawilonie Biedronka do istniejącego przejścia przy skrzyżowaniu z ul. Zapłocie Duże, ruch odbywa się chodnikiem do ul. Międzyrzeckiej, ul. Twórczą, poprzez ul. Regera do istniejącego przystanku przy ul. Cieszyńskiej i w kierunku centrum istniejącym chodnikiem do mostu oraz dalej zaprojektowanym tymczasowym chodnikiem do istniejącego przejścia przez ul. Cieszyńską.

Natomiast na odcinku od zaprojektowanego przejścia tymczasowego przy pawilonie Biedronka do tymczasowej zatoki autobusowej na wysokości skrzyżowania z ul. Zapłocie duże istniejące chodniki wzdłuż ulicy zostały zamknięte. Piesi od przejścia przy Biedronce mogą przejść przez teren ośrodka zdrowia do ul. Tylnej i dalej ul. Tylną do ul. Jaworzańskiej, a następnie po tymczasowym chodniku przez teren szkoły oraz dalej do ul. Wapienickiej, gdzie wybudowany jest chodnik tymczasowy umożliwiający dojście do przystanku przy skrzyżowaniu z ul. Zapłocie Duże oraz przez chodniki należące do spółdzielni mieszkaniowej do ul. Cieszyńskiej. Zmiany w ruchu pieszych obowiązywać będą aż do końca roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.