Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło we wtorek w Leśnej. Około godziny 20.45 dyżurny żywieckiej Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów doszło do awantury. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Z ich ustaleń wynika, że 47-latka w czasie kłótni ze swoim 62-letnim mężem ugodziła go nożem w okolice brzucha.

Mężczyzna bardzo szybko otrzymał pomoc, ale nie udało się go uratować, zmarł w szpitalu. Kobieta uciekła z domu i ukrywała się przed organami ścigania. Wczoraj dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców została zatrzymana na terenie Żywca.

W piątek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 47-latka usłyszała zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnioną zbrodnię grozi jej nawet dożywocie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.