Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas największego wakacyjnego wydarzenia, czyli na Dniach Śliwkowej Gminy Lipowa zostanie uruchomiony bezpłatny punkt z pitną wodą.

- Wszyscy, którzy pojawią się na tym wydarzeniu, będą mogli spróbować wody z własnego ujęcia z „Malinowskiego potoku”, które gmina Lipowa otwarła rok temu - informuje Szymon J. Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.

Woda będzie dodatkowo przepuszczona przez dystrybutory „Water Point”, dzięki którym Urząd Gminy oraz tamtejsze szkoły zrezygnowały z plastikowych butelek. Petenci, urzędnicy, uczniowie i nauczyciele nalewają wodę do swoich kubków lub  kubków ekologicznych, biodegradowalnych, wykonanych z masy kukurydzianej. W takich właśnie kubkach, w wodnym punkcie, będzie podawana woda podczas Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Punkt będzie umieszczony przy strażnicy OSP Lipowa, obok Śliwkowego Muralu.

W tym roku Dni Śliwkowej Gminy Lipowa odbędą się 24 i 25 sierpnia. Na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce, obok największego muralu na Żywiecczyźnie wystąpi m.in. zespół ENEJ! Będzie to impreza bez „plastikowych zabawek”, za to nie zabraknie Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz twórców ludowych, którzy wystawiają  tradycyjne wyroby, jak zabawki drewniane, czy wyroby wiklinowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.