Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 - Ze względu na przedłużającą się suszę postanowiliśmy wypróbować worki do nawadniania posadzonych drzew rosnących na utwardzonej powierzchni. Worki do nawadniania są od wielu lat wykorzystywane za granicą, korzysta z nich także wiele czeskich miast - mówi Lada Vecerová zajmująca się w Czeskim Cieszynie zielenią miejską

Miasto kupiło dziesięć toreb, część została już zamontowana. Worki do nawadniania drzew tworzą niezależny system nawadniania kroplowego, worek jest ręcznie napełniany wodą, która jest stopniowo uwalniana w ciągu kilku godzin. Użycie torby to oszczędność w porównaniu do kosztów automatycznego systemu nawadniania, zastępuje go też  w miejscach, w których jego użycie jest nieodpowiednie lub niemożliwe. Torba wykonana jest z trwałego materiału, jej objętość wynosi 75/80 litrów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.