Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak poinformował Urząd Gminy w Jasienicy, dobudowana część szkoły przeszła procedurę odbiorów budowlanych i została dopuszczona do użytkowania.

- Wakacje będą przeznaczone na przygotowanie klas lekcyjnych do nauki w nowym roku szkolnym, zostanie także zakupione wyposażenie. Dzięki tej inwestycji, w całości sfinansowanej z naszego gminnego budżetu, skończą się problemy z miejscem do nauki dla najmłodszych mieszkańców Międzyrzecza Dolnego i Górnego. Cieszę się, że udało się rozwiązać ten problem w stosunkowo krótkim czasie i od września uczniowie zyskają godne warunki do nauki - mówi Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy.

Rozbudowę wymusiła reforma edukacji

Urzędnicy przypominają, że konieczność rozbudowy szkoły wyniknęła z reformy edukacji, która zlikwidowała gimnazja, jednocześnie wydłużając o dwa lata naukę w szkołach podstawowych. Szkoła w Międzyrzeczu Górnym była za mała na przyjęcie dwóch dodatkowych roczników uczniów, dlatego wraz z wprowadzeniem reformy w 2017 r. zapadła decyzja o rozbudowie placówki.

Łącznie na wybudowanie dodatkowego segmentu gmina przeznaczyła około 2,1 mln zł. Składa się on z czterech sal lekcyjnych, klatki schodowej oraz małej kotłowni, przeznaczonej dla tej części szkoły. Budynek został dostosowany do głównego gmachu szkoły, podobnie jak on ma również dwie kondygnacje. Przy okazji inwestycji został rozbudowany przyszkolny plac zabaw, zagospodarowano też teren wokół placówki.

Przygotowywana jest również budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem. Będzie ona gotowa do połowy 2021 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.