Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmiana jest związana z trwającą przebudową ul. Cieszyńskiej. Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, wprowadzana we wtorek tymczasowa organizacja polega na wyłączeniu z ruchu na rondzie Hulanka relacji skrętu w prawo z ul. Piastowskiej w ul. Cieszyńską.

- Przejazd tą relacją będzie umożliwiony po jezdni wokół ronda - dodaje MZD.

Tymczasowa organizacja ruchu na Hulance będzie obowiązywała do końca września 2019 r.

Przebudowa u. Cieszyńskiej

Ul. Cieszyńska należy do najbardziej ruchliwych i zakorkowanych dróg w Bielsku-Białej. Jej przebudowa była planowana od wielu lat. Ostatecznie umowę z wykonawcą podpisano w styczniu tego roku. Przebudowa pochłonie prawie 150 mln zł.

Droga zostanie zmodernizowana na odcinku ponad 4 km, począwszy od ronda na Hulance aż do granicy miasta.

Wykonawca zajmie się też kilkunastoma sąsiednimi drogami lokalnymi o łącznej długości około 4 km. Na samej ul. Cieszyńskiej zostanie przebudowanych 17 skrzyżowań, a poza głównym ciągiem - 14. Kilka istniejących skrzyżowań zostanie zamkniętych, np. z ul. Zapłocie Duże. Od ronda Czesława Niemena do skrzyżowania z ul. Międzyrzecką droga zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku. Powstaną na niej dwa ronda - na skrzyżowaniach ulic Jaworzańskiej i Regera oraz Wapienickiej i nowego odcinka Tańskiego, który zostanie wytyczony w ramach tej inwestycji.

Wycinka 2 tys. drzew

Na rzece Wapienica zostanie zbudowany nowy most. Istniejące w centrum tej dzielnicy przejście podziemne zostanie rozbudowane, a kolejne powstanie w rejonie ul. Spółdzielców. Wzdłuż przebudowanej ul. Cieszyńskiej będzie biegła ścieżka rowerowa.

Niestety, inwestycja wiąże się z wycinką około 2 tys. drzew.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.