Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował, że z początkiem lipca działająca w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim pracownia rezonansu magnetycznego otrzymała kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia. Aby skorzystać bezpłatnie z badania rezonansem magnetycznym wystarczy skierowanie od lekarza specjalisty.

NFZ zakontraktował także świadczone przez bielski szpital usługi związane z domową opieką hospicyjną. - Domowe hospicjum może objąć swoją pieczą 26 pacjentów. W ramach usługi chorzy otrzymują nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale także m.in. wsparcie psychologiczne - wyjaśniają bielscy urzędnicy.

Nowe kontrakty zbiegły się w czasie z udzieleniem Beskidzkiemu Centrum Onkologii - Szpitalowi Miejskiemu przez ministra zdrowia akredytacji w zakresie lecznictwa szpitalnego. Bielska placówka uzyskała 80 proc. możliwej do osiągnięcia liczby punktów w zakresie standardów akredytacyjnych, poprawiając swój poprzedni wynik o cztery punkty procentowe. Certyfikat akredytacyjny obowiązuje przez trzy lata.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.