Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w Korbielowie. Z informacji, przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że został on pobity przez dwóch mężczyzn. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam zarówno pokrzywdzonego, jak i sprawców pobicia.

Mężczyźni byli bardzo agresywni, znieważali policjantów, nie stosowali się do wydawanych przez nich poleceń. W czasie interwencji w pewnym momencie zaatakowali mundurowych. Po chwili dołączył do nich jeszcze jeden mężczyzna. Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresorów. Jak ustalili, byli to mieszkańcy powiatu żywieckiego w wieku 27, 39 i 52 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

Sprawcom postawiono szereg zarzutów, w tym czynną napaść na policjantów. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz zastosował wobec nich poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet 10 lat.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.