Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Kamienica Pod Żabami przy ul. Targowej jest jednym z najpiękniejszych budynków w Bielsku-Białej. Powstała na początku XX wieku, zaprojektował ją architekt z Białej  Emanuel Rost junior. Kiedyś była tam winiarnia Rudolfa Nahowskiego.

Fasada kamienicy jest bardzo kolorowa i bogato zdobiona. Jej portal wieńczy rzeźba przedstawiająca ucztujące żaby w kolorowych frakach i spodniach. Jedna trzyma fajkę i kieliszek, druga gra na mandolinie. Pod kamienicę przychodzi wielu turystów odwiedzających miasto.

Niedopałek wpadł przez okno

Okazuje się, że piękna kamienica znalazła się w dużym niebezpieczeństwie. Do budynku wezwano strażaków, którzy w jednym z pomieszczeń piwnicznych rozpoczęli akcję gaśniczą.

- Na miejscu policyjny technik wraz ze śledczym i strażakami ustalili, że do pożaru doszło najprawdopodobniej przez niedopałek papierosa wrzucony przez uchylone okno piwniczne. Niedopałek spadł na miejsce, gdzie składowany był opał. Znajdujący się tam węgiel zapalił się - wyjaśnia bielska policja.

Na szczęście nad opałem biegła plastikowa rura, z której po nadpaleniu zaczęła się wylewać woda i ugasiła płomienie. Strażacy dogasili ogień i oddymili pomieszczenia. - W zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń, stanowiło ono jednak duże zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców kamienicy - podkreślają policjanci.

Sprawę wyjaśniają bielscy śledczy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.