Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa ul. Żywieckiej to jedna z największych inwestycji w Bielsku-Białej. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że w związku z prowadzonymi pracami 15 lipca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na zamknięciu dwóch pasów w kierunku centrum na odcinku od ul. Prusa do ul. Zapolskiej.

Zamknięty będzie również wjazd z ul. Żywieckiej w ul. Skłodowskiej-Curie (w obu kierunkach) oraz nie będzie możliwości wykonywania lewoskrętów z ul. Żywieckiej na skrzyżowaniu z ul. gen. Bora-Komorowskiego i Łagodną. Zachowana zostanie przejezdność z ulic: Tuwima, Gorkiego i Krasickiego do ul. Żywieckiej tylko w jedną stronę.

Uwaga na objazdy

Na czas realizacji robót wprowadzone zostaną następujące objazdy:

** do ul. gen. Bora-Komorowskiego z ul. Żywieckiej od strony Żywca ulicami Straconki i Leszczyńską,

** do ul. Łagodnej z ul. Żywieckiej od strony centrum ulicami Lenartowicza i Akademii Umiejętności,

** do ul. Skłodowskiej-Curie z ul. Żywieckiej, z obu kierunków ulicami Lenartowicza i Akademii Umiejętności.

Jednocześnie z wprowadzoną nową organizacją ruchu, przywrócona zostanie pełna przejezdność jezdni w kierunku Żywca na skrzyżowaniu z ul. PCK, na skrzyżowaniu z ul. Tuwima oraz na odcinku od ul. Lenartowicza do ul. gen. Bora-Komorowskiego.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do października 2019 r.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.