Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Fundacja Prosvita oraz Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB zapraszają na XXIV Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej. Wydarzenie prezentujące tak szeroko kulturę ukraińską odbędzie w mieście po raz pierwszy.

- Piękne stroje, tańce i śpiewy wykonane przez profesjonalne zespoły z bogatym doświadczeniem, pozwolą zachwycić się i poznać różnorodność kraju naszych sąsiadów ale i przecież sporej grupy nowych mieszkańców naszego miasta. Liczymy, że będzie to doskonała okazja do integracji i edukacji o sobie nawzajem - zapraszają organizatorzy.

Na festiwalu wystąpią: Galicia Folk Band, Kozackie Zabawy, zespół tańca Drużba, Inesa Bartuszczyk. Wydarzenie dofinansowane jest przez miasto Bielsko-Biała oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Impreza odbędzie się w godzinach od w godzinach od 16 do 19.30 na bielskim Rynku.

W sobotę już po raz kolejny odbędzie się „Od Jana do Iwana”, polsko-ukraińska impreza na powitanie lata. Organizatorzy to Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Grupa Inicjatywna Ukraińców w Bielsku-Białej, wraz z Ośrodkiem Integracji Obcokrajowców MyBB i Inicjatywa Obywatelska Witaj. Wydarzenie to odbędzie się także na Rynku. W godzinach od 18 do 21.30  zaplanowano wiele atrakcji, m.in. warsztaty plecenia wianków, warsztaty robienia lalek motanek, występy zespołów ukraińskich, poczęstunek jagodami z naleśnikami oraz pokaz Teatru Ognia Tesserakt.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.