Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do serii telefonów doszło w czwartek w Cieszynie. Oszuści, którzy dzwonili do seniorów podawali się za krewnego i tak kierowali rozmową, by starsze osoby same musiały się domyślać z kim rozmawiają.

 - Odnotowano aż pięć takich zdarzeń. Trzy spośród nich zakończyły się usiłowaniem oszustwa, ponieważ osoby, które odebrały telefon były czujne i dociekliwe. Niestety dwie mieszkanki Cieszyna dały się zwieść przestępcom i przekazały gotówkę oszustom – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 Sprawą zajmują się teraz cieszyńscy policjanci. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. - Powyższy model jest obecnie najczęściej stosowanym przez oszustów w stosunku do swoich ofiar, ale nie jedynym, dlatego apelujemy o czujność – podkreślają cieszyńscy policjanci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.