Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu
- Poszukujemy najemcy, który od stycznia 2020 roku rozwinie turystyczną atrakcyjność i tchnie życie w to miejsce. Chcielibyśmy, by kemping funkcjonował przez cały rok. Wyposażenie pozwala m.in. na organizowanie na jego terenie obozów sportowych, co z kolei przekłada się na obsługę dużych, zorganizowanych grup turystów - mówi Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna.

W okolicy nie brakuje atrakcji kulturalnych, turystycznych i sportowych. Latem niedaleko działa basen miejski. Coś dla siebie znajdą tutaj także użytkownicy tras spacerowych, szlaków rowerowych i parku. Urzędnicy przypominają, że blisko jest do czeskich sąsiadów i atrakcyjnej dla turystów infrastruktury parku po drugiej stronie Olzy.

Kemping Olza potrzebuje gospodarza

Władze Cieszyna mają nadzieję, że znajdzie się chętna osoba bądź firma. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z bazą noclegową  zlokalizowany jest bezpośrednio nad rzeką Olzą, zajmuje powierzchnię 1,5617 ha, do tego dochodzi część działki zabudowana kładką nad zalewem kajakowym, z którego dzierżawca będzie mógł korzystać. Na terenie kompleksu znajdują się cztery budynki z wyposażeniem - baza noclegowa, restauracja, zaplecze caravaningu i kempingu oraz administracja.

Kompleks stał się własnością gminy w 1990 roku. Nieruchomość należała wcześniej do Skarbu Państwa. W 2010 roku rozpoczęto realizację zadań pn. „Modernizacja kempingu Olza” i „Modernizacja zalewu kajakowego” w ramach projektu „SportPark – Park Sportowy rozbudowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego Pod Wałką etap I”. W tym samym roku po modernizacji przekazano również w użytkowanie zalew kajakowy.

Siedem rzeczy, które warto zrobić w Cieszynie

- Miejsce dla siebie znajdą tu zarówno osoby szukające wytchnienia, jak również ci, którzy poszukują aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji gości są zarówno pokoje hotelowe, jak również pole namiotowe – miejsce przygotowane z myślą o namiotach i przyczepach kempingowych. Ponadto wyposażona jest kuchnia ze świetlico-jadalnią, pralnia z prasowalnią oraz zaplecze sanitarne – wymienia wiceburmistrz Kasztura.

Przed głównym wejściem do obiektu jest staw z wypożyczalnią kajaków i rowerów wodnych, który dziś niestety świeci pustkami. Zainteresowanych dzierżawą kempingu wraz z zalewem władze miasta zachęcają do kontaktu z Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Cieszynie pod nr. tel. 33 4794 230 lub 33 4794 237 bądź bezpośrednio z wiceburmistrzem Krzysztofem Kaszturą, tel. 33 4794 301.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.