Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przebudowa ulic Krakowskiej i Żywieckiej - to jeden projekt, na który miasto otrzymało unijne dofinansowanie - jest jedną z największych inwestycji ostatnich lat w Bielsku-Białej. Prace rozpoczęły się w zeszłym roku i trwają w wielu miejscach, czego efektem są utrudnienia dla kierowców.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej właśnie poinformował, że w związku z rozbudową 18 lipca po raz kolejny zmienia się tymczasowa organizacja ruchu. - Polega ona na wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Bohaterów Westerplatte - informuje MZD.

Przebudowa ul. Krakowskiej

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji ul. Krakowska zostanie zmodernizowana od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła „Krakowska” oraz od tego miejsca do granic miasta.

Wykonawca przebuduje jej skrzyżowania m.in. z ulicami Kazimierza Wielkiego, Bohaterów Westerplatte, Wapienną, Dygasińskiego, Świerkową, Grabową, Reksia, Polną, Łosiową i Admiralską. Przewidziano także nowy most na potoku Krzywa oraz nowe przepusty, ściany oporowe, chodniki, pochylnie dla pieszych i zatoki autobusowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.