Przed rokiem Stan Borys był uczestnikiem Turnieju Tenisowego Artystów w Jaworzu. Kilka miesięcy później dostał udaru, walczy o powrót do sprawności. Pomogą mu artyści, którzy wezmą udział w tegorocznym turnieju.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stan Borys rozpoczął karierę muzyczną w połowie lat 60., w 1965 roku wraz z Tadeuszem Nalepą i Mirą Kubasińską założył big-beatową grupę Blackout. W latach późniejszych związany był m.in. z zespołem Bizony, wydał też solową płytę. Przed rokiem artysta tradycyjnie wziął udział w tenisowym turnieju gwiazd w Jaworzu. Kilka miesięcy później, w lutym, doznał udaru. - Niestety, okazało się, że występują zaburzenia pola widzenia, równowagi oraz brak siły - mówiła portalowi Onet.pl Anna Maleady, partnerka i menadżerka Stana Borysa.

Muzyk stanął już na nogi, ale nadal potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Pomóc postanowili mu artyści, którzy wezmą udział w tegorocznym turnieju w Jaworzu. 15 sierpnia o godzinie 18 w Bielskim Centrum Kultury odbędzie się „Koncert dla Stana”, bilety kosztują 80 zł.

Wystąpią: Radek Bielecki „Neonówka", Maja Barełkowska, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec, Wiktoria Daniec, Jan Englert, Władysław Grzywna, Anna Guzik, Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek Kabaret RAK, Dariusz Kamys, Łukasz Pietsch Kabaret „Hrabi", Maria Borzyszkowska, Leszek Malinowski „Koń Polski”, Iwona  Pavlovic, Maurycy Polaski Kabaret Pod Wyrwigroszem, Grzegorz Poloczek, Piotr Skarga, Wojciech Skibiński.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem