Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Bielsku-Białej trwa wielka przebudowa ul. Cieszyńskiej. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia w ruchu. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że od piątku będzie obowiązywała tymczasowa organizacja, polegająca na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na ul. Jaworzańskiej.

Wahadłowo kierowcy będą jeździć od ul. Cieszyńskiej do ul. Tylnej. Ruch na tym odcinku będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Wprowadzona organizacja będzie obowiązywać do 9 sierpnia.

Przebudowa ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej

Inwestycja była planowana od lat. Umowę z wykonawcą podpisano w styczniu tego roku. Przebudowa pochłonie prawie 150 mln zł. Droga zostanie zmodernizowana na odcinku ponad 4 km, począwszy od ronda na Hulance aż do granicy miasta.

Wykonawca zajmie się też kilkunastoma sąsiednimi drogami lokalnymi o łącznej długości około 4 km. Na samej ul. Cieszyńskiej zostanie przebudowanych 17 skrzyżowań, a kilka istniejących zostanie zamkniętych. Od ronda Czesława Niemena do skrzyżowania z ul. Międzyrzecką droga zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku.

Niestety, przebudowa wiąże się z wycinką około 2 tys. drzew.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.