Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rozwiązanie umowy nastąpi 31 października. - Rezygnacja komendanta została przyjęta, nowy szef cieszyńskich strażników zostanie wybrany w konkursie, który niebawem zostanie ogłoszony – informuje Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

Niedawno o cieszyńskich strażnikach było głośno. Funkcjonariusze użyli paralizatora podczas tegorocznego Święta Trzech Braci, jednej z najpopularniejszych imprez w Cieszynie. Do incydentu doszło podczas koncertu Grubsona na Rynku, ale już poza wydzieloną barierkami strefą imprezy masowej. Funkcjonariusz, który jest instruktorem obsługi, paralizatora użył wobec mężczyzny, który odpalił racę. Mężczyźnie nic się nie stało, ale pani burmistrz poskarżyli się świadkowie zdarzenia.

Jedna z osób była tam np. z małym dzieckiem, pytała, co stałoby się, gdyby maluch przypadkowo znalazł się w strefie działania paralizatora. Burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz podjęła natychmiastowe kroki wydając zakaz używania paralizatorów przez strażników miejskich do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.

Nie wiadomo jednak, czy rezygnacja komendanta ma jakikolwiek związek z tymi wydarzeniami, nie podał przyczyny rezygnacji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.