Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do recyklingu trafią wszystkie butelki zebrane w ramach akcji w żywieckim amfiteatrze.  Zbiórka butelek wpisuje się w zobowiązanie środowiskowe Żywiec Zdrój, zgodnie z którym firma zadeklarowała, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaką firma wprowadza na rynek, zostanie zebrana i przekazana do recyklingu.

Latem turyści oraz mieszkańcy całej Żywiecczyzny chętnie odwiedzają Amfiteatr pod Grojcem, biorąc udział w organizowanych tam koncertach i pokazach. W ciepłe dni chętnie spożywają również napoje z plastikowych opakowań, które trafiają potem do śmieci. Tymczasem są one wartościowym surowcem, który może zostać ponownie wykorzystany, o ile trafi do odpowiedniego pojemnika. Dlatego w amfiteatrze stanął specjalny kosz, do którego goście obiektu mogą wrzucać butelki PET. Jest to także zachęta do segregowania odpadów.

Podobną akcję Żywiec Zdrój przeprowadził w marcu tego roku podczas Półmaratonu Żywieckiego. Uczestnicy biegu oraz kibice chętnie przyłączyli się do zbiórki i warsztatów edukacyjnych, które towarzyszyły wydarzeniu. W ramach akcji udało się zebrać i przekazać do recyklingu aż 260 kg opakowań.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.