Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Mamy do czynienia z kontynuacją i eskalacją „przemysłu nienawiści”, który już doprowadził w Polsce do katastrofy organów państwowych w kwietniu 2010 roku, teraz zaś zmierza do eskalacji przemocy wobec instytucji religijnych - pisze w swoim oświadczeniu Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny.

Działacze przekonują, że tak jak jak „ideologia komunistyczna i narodowo-socjalistyczna dążyły do upaństwowienia rodziny i całkowitego opanowania edukacji w celu uczynienia wszystkich obywateli niewolnikami państwa, tak też ideologia LGBT zmierza do podporządkowania sobie rodziny, wychowania i całej opinii publicznej.” Dalej piszą m.in.  że to „działanie totalitarne, któremu należy zdecydowanie się przeciwstawić”.

Towarzystwo działa od trzech lat. - Widząc zagrożenia płynące z rozwoju ruchów lewicowych i liberalnych, które dążą do osłabienia suwerenności naszej ojczyzny i rozbicia chrześcijańskiego modelu rodziny, postanowiliśmy wspólnie podjąć działania zmierzające do rozwoju i propagowania inicjatyw katolickich i patriotycznych dlatego też by nasza praca była widoczna i istotna dla społeczeństwa postanowiliśmy zarejestrować stowarzyszenie - taką informację można znaleźć na ich stronie internetowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.