Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza na kolejny już w tym roku Charytatywny Kiermasz Ekologiczny. Wydarzenie to odbędzie się już w najbliższą sobotę w PSZOK koło Gemini Parku w Bielsku-Białej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kiermasz odbędzie się w godzinach od 11 do 15. Fundacja Ekologiczna Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy, np. gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy, raz w miesiącu w sobotę w PSZOK organizowany jest charytatywny kiermasz.

– Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną z społeczną. Super, że możemy robić coś lokalnie, spotykając się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem, a jeszcze możemy promować nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Nowoczesna gospodarka odpadami to dawanie przedmiotom drugiego życia

Zdobyte w ten sposób środki przeznaczone są dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz szkół na różnorodne zajęcia edukacyjne.

– To naturalne, że dołączamy się do tej inicjatywy, która idealnie wpisuje się w ustaloną hierarchię postępowania z odpadami. Nowoczesna gospodarka odpadami to przede wszystkim zapobieganie powstawania odpadów u źródła, ponowne ich wykorzystywanie np. poprzez danie im drugiego życia, a dopiero później selektywna zbiórka oraz przekazanie odpadów do recyklingu – przekonuje Wiesław Pasierbek, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Bielsku-Białej

Wszyscy zainteresowani udziałem w akcji mogą cały czas przywozić rzeczy na akcję w godzinach pracy PSZOK. Rzeczy te będą gromadzone w Zielonym Kontenerze Fundacji Ekologicznej Arka.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem