Policjantka z wydziału prewencji bielskiej komendy w drodze na służbę zatrzymała nietrzeźwego motorowerzystę. 42-latek jechał całą szerokością drogi ekspresowej i miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Funkcjonariuszka, która na co dzień pracuje w wydziale prewencji, jadąc na służbę, zauważyła motorowerzystę poruszającego się drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. Kierowca zwrócił na siebie uwagę stylem jazdy. Poruszał się całą szerokością pasa jezdni.

Widząc jego zachowanie, policjantka poinformowała o całym zdarzeniu dyżurnego bielskiej komendy, a sama przystąpiła do działania. Wyprzedziła go i zatrzymała w bezpiecznym miejscu, w rejonie węzła Mikuszowice. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Policjantka uniemożliwiła dalszą jazdę 42-latkowi do czasu przybycia patrolu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem także za poruszanie się motorowerem drogą ekspresową. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem