Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do oszustwa doszło z końcem czerwca. Do komendy w Krośnie zgłosił się mieszkaniec województwa podkarpackiego oszukany przez internet przy zakupie telefonu komórkowego. Sprawca, posługując się fałszywym kontem na Facebooku, oferował do sprzedaży Samsunga o wartości ponad 400 zł.

Kiedy zainteresowany ofertą mężczyzna wpłacił na konto oszusta pieniądze, kontakt z nim się urwał. 41-latek nie otrzymał telefonu ani zwrotu pieniędzy. Wtedy poszkodowany 41-latek powiadomił policję. Śledczy ustalili, że rachunek bankowy, na który pokrzywdzony przelał pieniądze, został założony na terenie powiatu bielskiego.

Areszt dla oszusta

Bielscy policjanci zajmujący się zwalczaniem tego rodzaju przestępczości przejęli dochodzenie. Prowadzone czynności pozwoliły na wytypowanie osoby podejrzewanej o dokonanie oszustwa. Trop prowadził do 25-letniego obywatela Ukrainy. Wtedy śledczy powiadomili funkcjonariuszy bielskiej Straży Granicznej, którzy szybko ustalili miejsce pobytu obcokrajowca i zatrzymali go.

Okazało się, że sprawca przebywał na terenie Polski nielegalnie. 25-latkowi postawiono zarzut oszustwa, za które grozi nawet do 8 lat więzienia. Bielski sąd już go aresztował. Śledczy nie wykluczają, że 25-latek mógł oszukać więcej osób.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.