Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W gminie Jasienica rozpoczęły się prace przy budowie oświetlenia ulicznego. Łącznie dwie firmy, które wygrały przetarg, postawią nowe oświetlenie w 14 miejscach w 11 sołectwach. Zostanie tam zamontowanych łącznie ponad 50 słupów z nowymi oprawami oświetleniowymi. Będą to energooszczędne lampy LED-owe o wydłużonej żywotności.

W samej Jasienicy nowe latarnie pojawią się na ul. Polnej i ul. Międzyrzeckiej, w Grodźcu na ul. Solarskiej i ul. Pod Górką, w Łazach na ul. Studzieniec, w  Bielowicku na ul. Widokowej i w Wieszczętach na ul. Kohutek. O nowe oświetlenie wzbogacą się także Landek (ul. Pszczelarska), Międzyrzecze Dolne (ul. Łanowa), Międzyrzecze Górne (ul. Rzemieślnicza), Rudzica (ul. Bronowska), Mazańcowice (ul. Willowa) oraz Świętoszówka (łącznik ulic Ogrodowa-Lipowa).

- Nowe oświetlenie w sołectwach to uzupełnienie naszych licznych inwestycji drogowych. Każdego roku przeprowadzamy modernizacje dróg gminnych, poprawiając ich stan techniczny i zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców, przede wszystkim pieszych użytkowników. Warto dodać, że miejsca, w których powstaje nowe oświetlenie, wskazują sami mieszkańcy naszych sołectw - mówi Janusz Pierzyna, wójt gminy Jasienica.

Łącznie koszt prac wyniesie ponad 330 tys. zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.