W podbielskim Jaworzu podliczono już wyniki ze wszystkich komisji. Tutaj Koalicja Obywatelska zdecydowanie pokonała PiS.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje wójt Jaworza Radosław G. Ostałkiewicz, w Jaworzu frekwencja wyniosła blisko 71 proc. W tej podbielskiej gminie wygrała KO, zdobywając 39,1 proc. głosów, PiS jest na drugim miejscu z wynikiem 31,4 proc., Lewica na trzecim z wynikiem 13,7 proc., Konfederacja na czwartym, zdobyła 8,4 proc., a PSL na piątym z wynikiem 7,4 proc.

W wyborach do Senatu kandydatka KO Agnieszka Gorgoń Komor zdecydowanie pokonała tutaj Andrzeja Kamińskiego z PiS, zdobywając 65,4 proc.

Jaworze to atrakcyjna gmina z tradycjami uzdrowiskowymi, coraz częściej przeprowadzają się tam zamożniejsi mieszkańcy Bielska-Białej i regionu.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki, wiadomości komentarze - relacja na żywo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  to duzy sukces PiS, bo jeszcze w 2015 w wyborach prezydenckich Duda mial w Jaworzu 22% w drugiej turze - jeden z rekordowo niskich wyników w kraju
  już oceniałe(a)ś
  0
  0