Podczas liczenia głosów w senackim okręgu wyborczym nr 78 długo prowadził senator PiS Andrzej Kamiński. Ostatecznie lepsza okazała się Agnieszka Gorgoń-Komor z Koalicji Obywatelskiej. Zdobyła 114 113 głosów (51,03 proc.).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor jest teraz wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bielska-Białej. Jest lekarką, absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalistą chorób wewnętrznych, specjalistką kardiologiem oraz absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Warszawie. Obecnie pełni funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii Beskidzkiego Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku Białej. Ma też prywatną praktykę z zakresu kardiologii i medycyny estetycznej.

- Obecnie PiS twierdzi, że zastał służbę zdrowia w katastrofalnej sytuacji. Zawsze można tak stwierdzić, jeśli nie ma się pomysłu na własną reformę. Wcześniej były chociaż płacone nadwykonania, obecnie mamy ryczałt, który każe nam niejako przewidzieć, ile osób zachoruje. To przecież niemożliwe - mówiła przed wyborami w rozmowie z „Wyborczą”.

Agnieszka Gorgoń-Komor angażuje się w działalność społeczną, uczestniczy m.in. w Kongresie Kobiet Podbeskidzia. Prywatnie żona Klaudiusza Komora, kardiologa, szefa Beskidzkiej Izby Lekarskiej i mama Katarzyny, lekarza stomatologa. W wolnych chwilach razem z mężem wsiadają do kampera i zwiedzają Europę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  brawo:)
  już oceniałe(a)ś
  3
  0