Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Zostałem wychowany w duchu chrześcijańskim, a moi rodzice wpoili mi zbiór zasad i wartości, którymi kieruję się w dorosłym życiu. Takie zasady starałem się też wpoić moim dzieciom. Gdy obserwuję ich wybory, mam nadzieję, że skutecznie” - pisze na swojej stronie internetowej Tadeusz Kopeć.  

Przez lata związany był z branżą górniczą i samorządem, potem zdecydował się na karierę w Parlamencie, najpierw był posłem, potem senatorem. Kiedyś związany był z Platformą Obywatelską. „Jako konserwatysta i chrześcijanin nie znajduję już dzisiaj miejsca dla siebie w obecnym kształcie Platformy” - napisał Kopeć w swoim oświadczeniu, odchodząc w maju 2015 roku z PO.

Tuż przed wyborami, we wrześniu, było o nim głośno. Podczas wizyty w Żywcu w obecności wicepremiera Jarosława Gowina i mediów podpisał wtedy zobowiązanie, że w razie wygrania wyborów do Senatu nigdy nie poprze ustawy dopuszczającej możliwość adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Znany jest także z budzących kontrowersje wypowiedzi na temat in vitro. Jest przewodniczącym Porozumienia Jarosław Gowina w okręgu bielskim.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki, wiadomości komentarze - relacja na żywo.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.