Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O zakupie nowego quada poinformował Urząd Gminy Jasienica. – Pracownicy gospodarczy w każdym z sołectw wyposażeni są w niezbędny sprzęt, który ułatwia utrzymanie porządku w terenie o każdej porze roku. Systematycznie ten sprzęt uzupełniamy – wyjaśnia Janusz Pierzyna, wójt Jasienicy.

Quad do odśnieżania chodników

Nowy quad został zakupiony na potrzeby prac porządkowych w Iłownicy. Kosztował 12,8 tys. zł. Pojazd ma przyczepę bagażową, wyciągarkę, pług do odśnieżania.

Jak wyjaśnia Urząd Gminy Jasienica, to drugi z quadów, jakie zakupiono dla tamtejszych sołectw. Wcześniej podobne urządzenie trafiło do Międzyrzecza Dolnego. – Quady stanowią cenną pomoc, ułatwiają pracownikom gospodarczym w sołectwach prace porządkowe. Każde z sołectw dysponuje również własną odśnieżarką – informują urzędnicy.

W niektórych większych miejscowościach, np. w Rudzicy, Międzyrzeczu Górnym, Jasienicy i Mazańcowicach, do prac wykorzystywane są także ciągniki, również z całym niezbędnym osprzętem, jak przyczepy czy pługi do odśnieżania chodników.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.