Rondo Bielskiego Jazzu w Bielsku-Białej? Niewykluczone, bo w związku z wnioskiem radnej Agnieszki Gorgoń-Komor rozpoczną się od poniedziałku konsultacje. Taką nazwę miałoby przyjąć rondo w pobliżu bielskiej galerii Sfera.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Radna, a obecnie senator-elekt Agnieszka Gorgoń-Komor przekonywała, że stolica Podbeskidzia to jednocześnie beskidzka stolica muzyki jazzowej. Rondem Bielskiego Jazzu – zgodnie z propozycją  Zespołu Eksperckiego ds. Nazewnictwa Ulic, Placów oraz Nazw Obiektów Fizjograficznych – miałoby zostać nazwane skrzyżowanie ulic: Wałowej, Gazowniczej i Grażyńskiego. Sama nazwa miałaby łączyć zarówno Jesień Jazzową im. Tomasza Stańki, jak i Lotos Jazz Festival - Bielską Zadymkę Jazzową.

Konsultacje w tej sprawie ruszają w poniedziałek, 4 listopada i potrwają do 10 listopada. Do udziału w nich uprawnione są organizacje prowadzące na terenie miasta działalność pożytku publicznego. Konsultacje będą polegały na kierowaniu na adres mailowy konsultacjenazwyulic@um.bielsko.pl opinii, uwag i wniosków.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Miła nazwa.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0