Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odnotowała minionej doby dwanaście interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej zdarzeń było na terenie Bielska-Białej.

Jak informuje Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka bielskich strażaków, większość z nich dotyczyła usuwania powalonych konarów drzew. W Bielsku-Białej przy ul. Majakowskiego strażacy usuwali konar drzewa, który uszkodził samochód osobowy.

Z kolei w Czańcu drzewo oparło się o budynek mieszkalny. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pocięli złamany konar drzewa. - Podczas działań wykorzystano koparko-ładowarkę, aby odciągnęła drzewo od budynku w celu pocięcia je na mniejsze części - wyjaśnia Pokrzywa.

Strażacy pomagali również w zabezpieczeniu dwóch banerów reklamowych przy ulicach Górskiej i Cieszyńskiej w Bielsku-Białej, które uległy uszkodzeniu w wyniku wichury.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.