Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilka lat temu mieszkańcy Bielska-Białej mogli jeździć na łyżwach w hali wielofunkcyjnej pod Dębowcem, gdzie rozkładano bardzo duże i nowoczesne lodowisko. Miłośnicy łyżwiarstwa byli nim zachwyceni. Niestety, władze miasta zrezygnowały z tego pomysłu.

W zamian za to na boisku obok parku Słowackiego zbudowano duży namiot, w którym co sezon jest rozkładane sztuczne lodowisko. W tym roku jest tak samo. Prace przy rozkładaniu ślizgawki dobiegają już końca. Jak poinformował urząd miejski, lodowisko przy ul. Słowackiego zostanie otwarte w sobotę 9 listopada.

Do dyspozycji łyżwiarzy będzie tutaj dostępna płyta lodowa o powierzchni 1 tys. m kw., szafki ubraniowe i ławki do zmiany obuwia. Będzie także funkcjonowała wypożyczalnia łyżew. Lodowisko będzie czynne siedem dni w tygodniu. Cennik w obecnym sezonie pozostanie bez zmian.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.