Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W dolnych partiach gór pada deszcz, ale w górnych w niedzielę zaczęło robić się biało. Śnieg spadł m.in. na górującej nad Bielsko-Białą Szyndzielni czy bardzo popularnej wśród turystów Hali Lipowskiej w Beskidzie Żywieckim.

Ośrodek Szczyrk Mountain Resort także zaprezentował zdjęcia oprószonej śniegiem Zbójnickiej Kopy na wysokości 1205 m n.p.m.

Warunki na górskich szlakach w Beskidach są trudne. Turyści, którzy mimo tego planują wędrówki, powinni odpowiednio się do nich przygotować. Nie wolno zapomnieć o dobrych butach, ciepłym ubraniu i gorących napojach. Trzeba także pamiętać, że teraz w górach bardzo szybko zapada zmrok.

Białe robią się także drogi w Beskidach. Jeśli ktoś nie zmienił jeszcze opon na zimowe, nie powinien wybierać się samochodem do Szczyrku, Wisły czy Trójwsi Beskidzkiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.