Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do jednostek policji na terenie Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i Żor od kilku miesięcy wpływały zgłoszenia od właścicieli drogerii. Według nich młoda kobieta okradała sklepy, zawsze wybierając markowe i drogie kosmetyki. Przekazywane przez pokrzywdzonych informacje wskazywały, że kradzieży może dokonywać ta sama osoba.

Kryminalni z Bielska-Białej w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych zdobyli informację, że podejrzewana kobieta pojawiła się w jednej z bielskich galerii handlowych. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie napotkali młodą kobietę, której szukało już kilka jednostek z województwa śląskiego. Tego samego dnia z jednego ze sklepów w tej galerii handlowej ukradła kosmetyki o wartości blisko 500 zł. Policjanci zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego. Złodziejka została przewieziona do aresztu.

Do więzienia na 5 lat?

Śledczy powiadomili o zatrzymaniu ościenne komendy. Kryminalni zebrali przeciwko 24-latce obszerny materiał dowodowy i udowodnili jej liczne kradzieże kosmetyków i artykułów przemysłowych o wartości ponad 5 tys. zł. Okazało się także, że kobieta kilka razy próbowała dokonać kradzieży artykułów o łącznej wartości ponad 8 tys. zł, jednak została spłoszona przez ochronę.

Kobieta może spędzić w więzieniu nawet 5 lat. Będzie też musiała zapłacić za skradzione kosmetyki, których nie udało się odzyskać.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.