Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- 12 listopada 2019 podczas treningu w swoim klubie w Bielsku-Białej Maciek spadł z kół gimnastycznych z dużej wysokości, doznając bardzo poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł ciężką, kilkugodzinną operację. Stwierdzono zwichnięcie kręgosłupa szyjnego (C5-C6) z poważnym uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Teraz czeka go bardzo długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja oraz walka o powrót do sprawności – czytamy na stronie zbiórki.

Maciek to jeden z pierwszych licencjonowanych trenerów CrossFit w Polsce. 5 lat temu założył klub CrossFit 43300 – jedyny taki licencjonowany klub na Podbeskidziu. Oprócz prowadzenia treningów Maciej z sukcesami startował na polskiej i międzynarodowej arenie.Teraz przed Maciejem najtrudniejsze zawody – wielogodzinna praca ze specjalistami.

Na razie leży nieruchomo, nie jest w stanie używać rąk, ale systematyczna rehabilitacja pomoże mu wrócić do swojego półtorarocznego syna, do rodziny, do klubu. Wesprzeć kosztowną rehabilitację możemy tutaj. Już naprawdę niewiele pozostało do założonego celu – 200 tysięcy złotych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.