Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeśli projekt zyska dofinansowanie z budżetu, mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli skorzystać z 50 proc. zniżki na przejazdy pociągami Kolei Śląskich na wydarzenia kulturalne organizowane m.in. w teatrach, kinach, ośrodkach kultury, operach, filharmoniach, muzeach, galeriach sztuki, ale także dojazdy na festiwale i przeglądy filmowe, muzyczne, teatralne, folklorystyczne.

- Po weryfikacji prawno-technicznej udało się utworzyć listę instytucji oraz miejsc kultury na podstawie bazy danych Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, które wezmą udział w realizacji projektu „Pociąg do kultury”.  Ostatecznie na liście miejsc kultury znalazło się ponad 300 obiektów kultury z całego województwa śląskiego – wyjaśnia Michał Nowak, pomysłodawca projektu.

Projekt miałby potrwać od kwietnia do końca przyszłego roku. Co miesiąc do wykorzystania byłoby około 2 tys. przejazdów Kolejami Śląskimi. Koszt projektu to w przybliżeniu 200 tys. zł, z czego ok. 90 proc. kwoty to koszt biletów, a pozostałe 10 proc. to koszty związane z promocją projektu. Zagłosować na projekt można tutaj.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.