Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ruch dwukierunkowy przywrócono na odcinku od skrzyżowania z ul. Stanisława Skrzydlewskiego do ronda Niemena. Taka decyzja ma związek z postępem prac przy przebudowie ul. Cieszyńskiej.

Elementem tej inwestycji jest m.in. budowa w tym miejscu przejścia podziemnego. W ścianie tej konstrukcji 26 listopada prezydent Jarosław Klimaszewski wmurował akt erekcyjny upamiętniający rozbudowę ul. Cieszyńskiej.

Oczywiście to nie koniec utrudnień dla kierowców. MZD wprowadził teraz tymczasową organizację ruchu, obejmującą zamknięcie ul. Stanisława Skrzydlewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Cieszyńską do ul. Trzech Diamentów. Przewidywalny termin obowiązywania tej organizacji ruchu to 10 styczeń 2020 r.

Przebudowa za 150 mln zł

Przypomnijmy, że umowę dotyczącą rozbudowy ul. Cieszyńskiej podpisano 4 stycznia 2019 r. Planowany koszt robót budowlanych to ok. 150 mln zł. Czas realizacji przewidziano na 20 miesięcy.

Ul. Cieszyńska wraz z rozbudowaną ul. Międzyrzecką będzie tworzyć spójną i funkcjonalną sieć dróg oraz poprawi połączenie Bielska-Białej z drogami ekspresowymi S52 i S1, a pośrednio także z drogami krajowymi nr 1 i 52.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.