Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Faza Charity Shop przy ul. Barlickiego 11 w Bielsku-Białej zaprasza w piątek o godz. 16 na wykład o minimalizmie i idei zero waste . – Jeśli przyniesiesz do nas rzeczy, których chcesz się pozbyć, u nas będą miały one szansę trafić do osób, które naprawdę ich potrzebują. Co więcej, dochód z ich sprzedaży pomoże bezdomnym zwierzętom – mówi Ala Wuwer, prezes Fundacji Faza.

Black Friday 2019 inny niż dotąd

Wuwer ddaje, że warto w piątek zmienić kierunek zakupów, zamiast przynosić kolejne przedmioty do domu, tym razem można zanieść rzeczy do sklepu. Podczas wykładu będzie można usłyszeć m.in. o tym, że odpowiedzią na konsumpcyjny styl życia może być filozofia, która zakłada robienie w życiu miejsca na to, co ważne i wartościowe, i pozbycie się rzeczy, których od dawna nie używamy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.