Wybuch gazu w Szczyrku. Służby ratunkowe pracujące na miejscu tragedii w Szczyrku poinformowały o znalezieniu czterech osób dorosłych i czwórki dzieci
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rośnie liczba ofiar tragedii w Szczyrku. Służby ratunkowe poinformowały po godzinie 8 rano o znalezieniu w gruzowisku kolejnego ciała. To dziecko. Godzinę później poinformowano o odnalezieniu ciała kolejnej osoby dorosłej.

- Znaleziono kolejne dwie ofiary tej strasznej tragedii. To dzieci - poinformował o godzinie 11.20 wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. To już prawdopodobnie wszystkie poszukiwane osoby.

W nocy znaleziono ciała trzech osób dorosłych i innego dziecka. Ciała ofiar wybuchu gazu w Szczyrku zostały przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Pod gruzami są jeszcze najprawdopodobniej trzy osoby. Obecny na miejscu wojewoda śląski Jarosław Wieczorek powiedział, że akcja ratunkowa będzie prowadzona do skutku. Podkreślał, że ratownicy i wszystkie osoby, które biorą udział w akcji, wierzą, że cały czas idą po życie.

Wybuch gazu w Szczyrku

Do wybuchu gazu w Szczyrku doszło w środę o godz. 18.26. W budynku przy ul. Leszczynowej mieszkało osiem osób. Na miejscu cały czas pracują strażacy. Z pierwszych informacji dotyczących przyczyn tragedii wynika, że został przewiercony gazociąg, który przebiega w tym miejscu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem