Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Alkomaty są dostępne w punktach recepcyjnych komendy miejskiej, wszystkich komisariatów na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji przy ul. Zwierzynieckiej w Bielsku-Białej.

Przy użyciu tych urządzeń wszyscy mogą samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności ich obsługi przez policjantów. Wystarczy użyć ustnika znajdującego się przy alkomacie, aby po chwili otrzymać wynik badania trzeźwości w formie komunikatu na wyświetlaczu oraz piktogramu. Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

- Zachęcamy kierowców do korzystania z tych urządzeń. Nie warto ryzykować. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo drogowe, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów - podkreślają bielscy policjanci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.