Bawiłeś się na sylwestrowym balu, plenerowej imprezie lub domowej prywatce? Bielscy policjanci zachęcają, aby przed prowadzeniem samochodu sprawdzić swój stan trzeźwości. Można to szybko zrobić w każdej jednostce na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Alkomaty są dostępne w punktach recepcyjnych komendy miejskiej, wszystkich komisariatów na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji przy ul. Zwierzynieckiej w Bielsku-Białej.

Przy użyciu tych urządzeń wszyscy mogą samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności ich obsługi przez policjantów. Wystarczy użyć ustnika znajdującego się przy alkomacie, aby po chwili otrzymać wynik badania trzeźwości w formie komunikatu na wyświetlaczu oraz piktogramu. Urządzenia są dostępne przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

- Zachęcamy kierowców do korzystania z tych urządzeń. Nie warto ryzykować. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo drogowe, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów - podkreślają bielscy policjanci.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem