Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Korowód organizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej wiąże się z promocją 51. Żywieckich Godów, które odbędą się w styczniu na terenie Żywca i Milówki. Koncert laureatów Żywieckich Godów również zostanie zorganizowany w Bielsku-Białej.

Kolędnicy na ulicach Bielska-Białej

W czwartek w mieście pojawi się około 50-osobowa grupa kolędników z Żywiecczyzny, tzw. Dziadów, która przejdzie ulicami Bielska-Białej i zaprezentuje beskidzkie zwyczaje kolędnicze.

Grupa wyruszy około 14.30 sprzed siedziby Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. 1 Maja, udając się w pierwszej kolejności na pl. Bolesława Chrobrego. Następnie kolędnicy przejdą ul. 11 Listopada, aby około 15 dotrzeć do Urzędu Miejskiego.

Zachęcają do przyjazdu do Żywca i Milówki

Żywieckie Gody, czyli Przegląd Zespołów Kolędniczych i Obrzędowych to impreza niezwykle barwna i ciekawa. Jak wyjaśniają organizatorzy, jest głęboko zakorzeniona w ludowej tradycji i każdego roku ściąga do Żywca i Milówki dziesiątki grup kolędniczych.

- Poprzez korowód, który przejdzie ulicami Bielska-Białej, organizatorzy Żywieckich Godów będą zachęcali bielszczan, by wybrali się do Żywca i Milówki na styczniową imprezę - wyjaśniają w bielskim ratuszu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.