Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczyrk przygotował nowości. To m.in. lepsze trasy, górska restauracja i automatyczne kasy

Większość stacji narciarskich w Beskidach jest czynna. W czwartek wielu narciarzy i snowboardzistów wybrało się do ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Dostępne są tutaj trasy 2, 3, 3a, 3b, 3c, 4, 4a, 8 i 10. Działa kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską, kanapa z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę, kanapy z Soliska na Halę Skrzyczeńską oraz na Wierch Pośredni i orczyk z Hali Skrzyczeńskiej na Małe Skrzyczne.

Widok z kamery na Halę Skrzyczeńską w ośrodku Szczyrk Mountain ResortWidok z kamery na Halę Skrzyczeńską w ośrodku Szczyrk Mountain Resort Szczyrk Mountain Resort

Czynny jest przejazd między ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i COS na Skrzycznem. W tym ostatnim czynna jest trasa: Ondraszek ze Skrzycznego do Jaworzyny, a także od dzisiaj FIS Skrzyczne – Grzebień – Kaskada – Jaworzyna. Ośrodki informują, że warunki na trasach są dobre.

W Szczyrku pojeździmy także na Beskid Sport Arenie oraz w ośrodku Biały Krzyż.

Narty w Wiśle

Wiele ośrodków czynnych jest też w Wiśle. Na narty zaprasza m.in. Cieńków, gdzie czynne są trasy nr 1 i 3, a na stokach leży 30 cm śniegu. W Nowej Osadzie otwarte są trasy nr 1 i 2, na których leży 50 cm śniegu.

Pojeździmy także w ośrodkach: Klepki (30-70 cm śniegu), Pasieki (20-30 cm śniegu), Siglany (40-60 cm śniegu), Skolnity (20-60 cm śniegu), Soszów (25-40 cm śniegu), Stożek (30-40 cm śniegu) i Stok, gdzie czynna jest trasa zielona i część czerwonej oraz zimowy plac zabaw.

Do Wisły możemy wybrać się także z biegówkami. Na Kubalonce przygotowana jest pętla biegowa o długości 1,5 km.

Istebna, Korbielów i Zwardoń

W Istebnej pojeździmy w ośrodkach Zagroń i Złoty Groń. – Śmigamy w bajkowych warunkach, temperatura spadła, słońce zaczęło świecić, warunki bardzo dobre. Kolejne prognozy są obiecujące, jednym słowem zima – zachęcają w tym ostatnim.

Na narciarzy czeka także Beskid Żywiecki. Czynne są ośrodki Pilsko w Korbielowie – tutaj pięknie jest zwłaszcza powyżej Hali Miziowej i Zwardoń Ski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.