Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szafarczyk wyjaśnia, że centrum Hałcnowa potrzebuje miejsca, w którym rowerzyści mogliby odpocząć czy przechować na jakiś czas rower. Jak podkreśla, fanów wycieczek na dwóch kółkach nie brakuje.

– Zwracam się więc z prośbą o pilne opracowanie dokumentacji i o budowę miejsca wypoczynkowego dla rowerzystów, usytuowanego na skwerze w rejonie parkingu przed hałcnowskim domem kultury. Warto podkreślić, że w tym miejscu krzyżuje się kilka szlaków rowerowych oraz rozpoczyna i kończy się pętla rowerowa wokół Hałcnowa, o czym informuje stosowna tablica informacyjna – wyjaśnia radny.

Jak przekonuje Szafarczyk, takie miejsce powinno także promować dzielnicę. Oprócz ławeczek, infrastruktury do przypięcia roweru czy zadaszenia powinny się także znaleźć tam tablice informacyjne związane z geografią czy historią Hałcnowa wraz z mapą i listą miejsc ważnych dla dzielnicy z zaznaczonymi doń szlakami.

Obok infrastruktury mogłaby stanąć stacja rowerów miejskich – postuluje Szafarczyk i prosi o przeanalizowanie i takiej inwestycji.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.