Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Galeria SFERA, Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej oraz Fundacja Ekologiczna Arka zapraszają na czwartą edycję akcji „Krzesła dla WOŚP”. Tym razem tematem przewodnim są dekoracyjne motywy geometryczne i roślinne w wykonaniu uczniów 4 klasy POSPP  bielskiego „Plastyka”. Prezentacja krzeseł odbędzie się już w środę, 8 stycznia o godzinie 11.30. Prace prowadzone były okiem nauczycieli: Agaty Ruman, Joanny Chudy i Piotra Kwaśnego. Krzesła, jak w latach poprzednich, zostaną zlicytowane dla WOŚP.

Drugie życie odpadów

Akcja wpisuje się w całoroczny program aktywnej edukacji ekologicznej „Zielona Ręka” Fundacji Ekologicznej Arka, do którego już zgłosiło się ponad 300 tysięcy uczestników z całej Polski. Głównym przesłaniem programu jest inicjowanie powszechnych, prostych działań proekologicznych i budowanie ruchu wspierającego różnorodne działania edukacyjne i adaptacyjne w zakresie zmian klimatycznych. Jak mówią ekolodzy, w nowym podejściu do segregacji odpadów bardzo ważne jest ograniczanie ich wytwarzania czy „dawanie drugiego życia” naszym odpadom, czyli tzw. upcykling. 

WOŚP w Bielsku-Białej i drugie życie odpadów

Fundacja Ekologiczna Arka ma w tym roku jubileusz 15-lecia działalności. - Chcemy go „obchodzić” pracowicie, organizując szereg akcji  i wydarzeń ekologicznych, w szczególności w Bielsku-Białej - wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes fundacji. - Akcja „Krzesła dla WOŚP” jest świetnym tego przykładem. Z niepotrzebnych krzeseł, które miały być wyrzucone, dzięki pomysłowości i ogromnej pracy nauczycieli i uczniów bielskiego „Plastyka”, tworzymy unikalne, upcyklingowe przedmioty. I jeszcze mamy ważny cel społeczny, czyli wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączymy ekologię ze sztuką i działaniami charytatywnymi, a w Arce bardzo lubimy takie połączenia - dodaje.

Gazeta Wyborcza włącza się do pomocy. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wesprzyj naszą puszkę na www.siepomaga.pl/gwwosp

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.