Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oprócz licznych wypadków na stokach w 2019 r. beskidzcy ratownicy wyruszali także do 479 wypadków górskich (84 wyprawy, 332 akcje ratunkowe, 63 interwencje). Suma wszystkich podjętych przez nich działań ratowniczych to 2119, a liczba osób ratowanych - 2150. Liczba osobogodzin wypracowanych przez ratowników podczas działań ratunkowych w 2019 r. to 6984.

W 2019 r. było 39 akcji i wypraw, w czasie których w Beskidy wzywany był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nowy rok też zaczął się dla ratowników bardzo pracowicie. Nie ma dnia bez wyprawy albo interwencji. W środę na terenie Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego w okolicach Równej Cyhrli lądował wezwany przez nich śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyleciał po kobietę, która po upadku na nartach z urazem głowy i podejrzeniem urazu miednicy została przetransportowana do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.