Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czerwone serduszka są na szpitalnych łóżkach i szafkach oraz sprzęcie medycznym: inkubatorach, aparatach RTG, stanowiskach do resuscytacji w Szpitalu Pediatrycznym. W wielu miejscowościach powiatu odbędą się ciekawe wydarzenia związane z WOŚP.

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje - sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

W Czechowicach-Dziedzicach piątkowy wieczór powinni sobie zarezerwować miłośnicy planszówek, dzień później będzie stand-up (oba wydarzenia w restauracji Kalendarium). W niedzielę wydarzenia przeniosą się do centrum handlowego Stara Kablownia. Do wylicytowania będzie m.in. koszulka Borussii Dortmund z autografem Łukasza Piszczka. Dzieci spotkają w Kablowni wielkie pluszowe postacie z bajek, będą: zumba, warsztaty taneczne i koncerty. Gwiazdą będzie Ploretaryat.

W Mazańcowicach w gminie Jasienica sztab WOŚP mieścić będzie się w Gminnym Ośrodku Kultury - strażnicy. Zabawa ruszy w samo południe, gości witać będzie orkiestra strażacka z Mazańcowic. W planach są także: pokaz sprzętu i wozów strażackich, musztry, kabaret w wykonaniu druhów z OSP Międzyrzecze Górne (18-18.30). Z dziećmi będą pracować animatorzy, nie zabraknie domowych wypieków. Koncert zespołu Factory of Blues rozpocznie się o godz. 16. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie stajni w Mazańcowicach oraz możliwość jazdy konnej.

Darmowe autobusy dla wolontariuszy

W Porąbce całe rodziny mogą brać udział w „Saneczkarskich mistrzostwach świata - Policz się z cukrzycą”, które odbędą się na rynku obok urzędu gminy. Jeśli zabraknie śniegu, do dyspozycji będą sanki na kółkach. Rozgrzewka do zabawy ruszy o godz. 12.30. - W tym roku WOŚP gra pod szyldem pirackim, nie zabraknie więc karnawału pod hasłem „Bitwy okrętów”, a wśród konkurencji mamy budowanie wielkiego statku - zapraszają organizatorzy. Śmiałkowie będą mogli spróbować morsowania. Wieczorem będą koncerty, zagrają kapele: Psio Crew (godz. 19.15) oraz Akurat (godz. 20.15).

Jaworze włącza się do WOŚP na sportowo, organizując II Zimowy Bieg po Zdrój. Uczestnicy półmaratonu będą mieli do pokonania 21 km po górach. Atrakcji szukajcie w szkołach podstawowych oraz w hali sportowej.

W niedzielę wszyscy wolontariusze WOŚP będą mogli za darmo jeździć autobusami bielskiego PKS-u, wystarczy pokazać identyfikator.

„Gazeta Wyborcza” włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wesprzyj naszą puszkę na https://www.siepomaga.pl/gwwosp

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.