Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

Wymieniając w obiekcie stare krzesła, Galeria Sfera postanowiła włączyć się w nurt tzw. upcyklingu. Do projektu zaproszony został bielski Zespół Szkół Plastycznych, którego uczniowie od 2017 roku wykonali już kilkadziesiąt pięknych krzeseł.

Tematem przewodnim czwartej już edycji akcji były dekoracyjne motywy geometryczne i roślinne. Uczniowie przygotowali 15 upcyklingowych krzeseł oraz 15 unikalnych koszulek i ekologicznych toreb. W sobotę odbyła się licytacja. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Najwyższa suma, za jaką udało się sprzedać krzesło, to tysiąc złotych.

- Nie znamy jeszcze ostatecznego wyniku aukcji, pieniądze dopiero zostaną policzone. Na pewno będzie to ponad 8 tys. zł, to najwyższy jak dotąd wynik - cieszy się Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Gazeta Wyborcza włącza się w pomoc. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wesprzyj naszą puszkę na https://www.siepomaga.pl/gwwosp

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.