Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bielsko-Biała jest jedną z nielicznych wybranych miejscowości w Polsce, gdzie można wziąć udział w licytacji Złotego Serduszka WOŚP. Przyznano je w ramach uznania dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, którzy z roku na rok ustanawiali kolejne rekordy zbiórek. Dzięki staraniom wolontariuszy Sztabu WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała serduszko będzie do nabycia w naszym mieście.

Relacja na żywo z 28. Finału WOŚP

Koncerty WOŚP 2020 w Bielsku-Białej

Koncert 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej odbędzie się na rynku. Początek wydarzenia zaplanowano już na godz. 14. Jak co roku o godz. 20 odbędzie się „Światełko do nieba”. Zagrają: White Deer, Psyklon, Koszau, N.O.T (no ordinary thing), Walimy w kocioł – warsztaty perkusyjne dla dorosłych, Hollywoodzka Szkoła Śpiewu Kasi Zaręby, Hertz Klekot i Pociąg Rock'n'Roll.

Zaplanowano także wiele dodatkowych atrakcji. Nie zabraknie pysznej grochówki, odbędą się ciekawe pokazy.

Koszulka z autografem Łukasza Piszczka

Wiele wydarzeń związanych z WOŚP 2020 odbędzie się w miejscowościach powiatu bielskiego. Orkiestra od dawna wspomaga Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, którego organem prowadzącym jest bielskie starostwo.

W Czechowicach-Dziedzicach główne wydarzenia odbędą się w centrum handlowym Stara Kablownia. Do wylicytowania będzie m.in. koszulka Borussii Dortmund z autografem Łukasza Piszczka, będą też: zumba, warsztaty taneczne i koncerty. Gwiazdą będzie Ploretaryat.

W Mazańcowicach w gminie Jasienica sztab WOŚP mieścić będzie się w Gminnym Ośrodku Kultury – strażnicy. Zabawa ruszy w samo południe, gości witać będzie orkiestra strażacka z Mazańcowic. Jedną z atrakcji będzie zwiedzanie stajni w Mazańcowicach oraz możliwość jazdy konnej.

W Porąbce całe rodziny mogą brać udział w „Saneczkarskich mistrzostwach świata – Policz się z cukrzycą”, które odbędą się na rynku obok urzędu gminy. Jeśli zabraknie śniegu, do dyspozycji będą sanki na kółkach. Rozgrzewka do zabawy ruszy o godz. 12.30. Śmiałkowie będą mogli spróbować morsowania. Wieczorem zagrają kapele: Psio Crew (godz. 19.15) oraz Akurat (godz. 20.15).

Wydarzenia w Cieszynie i w Żywcu

W Cieszynie z okazji WOŚP zaplanowano m.in. koncerty oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Główne wydarzenia odbędą się w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Domu Narodowym, na Rynku oraz Zamku Cieszyn. 

Przegląd Filmowy „Kino na Granicy” wystawił na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nietypową atrakcję – zwiedzanie Cieszyna i graniczącego z nim Czeskiego Cieszyna pod kątem degustowania potraw z pogranicza, w tym jedynych w swoim rodzaju czeskich przysmaków: smażonego sera, knedlików, zupy gulaszowej, utopenca i innych, oraz napojów, na przykład słynnego czeskiego piwa. Na taką całodniową wycieczkę, wraz z pełnym poczęstunkiem, zaproszą zwycięzcę akcji organizatorzy festiwalu. Licytację znaleźć można tutaj.

W Żywcu do puszek zbierać będzie aż 155 wolontariuszy. Do finału włącza się m.in. Fabryka Fryzur, która mieści się na pograniczu Żywca i Wieprza. Zakład zaprasza od 10 do 15 na strzyżenia i modelowanie włosów, zysk przekazany zostanie WOŚP. W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu o godz.16 wystąpią podopieczni Fundacja Braci Golec, a o godz. 17.30 zagra zespół TakJakTeraz.

„Gazeta Wyborcza” włącza się do pomocy. Pieniądze zebrane w puszce w całości zostaną przekazane na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wesprzyj naszą puszkę na www.siepomaga.pl/gwwosp

WOŚP 2020. Wiadomości, program, imprezy, aukcje – sprawdź, co się dzieje w Twoim regionie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.